W sobotę, 19 listopada 2022r. w hali sportowej dobrodzieńskiej szkoły podstawowej odbył się turniej koszykówki dla dzieci do lat 13 w ramach prestiżowej ligi Junior NBA.

Na parkiecie w Dobrodzieniu spotkały się kluby z 5 miast, tworzące wzorem z ligi NBA dywizję Southwest konferencji Zachodniej - z Rybnika, Raciborza, Lublińca, Kędzierzyna-Koźla i Dobrodzienia, reprezentujące wylosowane podczas draftu zespoły z NBA, odpowiednio - New Orleans Pelicans, Memphis Grizzlies, Dallas Mavericks, Houston Rockets i San Antonio Spurs.

Organizatorem ligi w Polsce jest Stowarzyszenie Projekt Basket POLSKA z Katowic. Gospodarzem I turnieju w tym sezonie w tej grupie drużyn była Gmina Dobrodzień oraz KS START MEBLE Dobrodzień.

Cały projekt ligi Jr. NBA ma na celu rozwijanie pasji do gry w koszykówkę u chłopców i dziewcząt w wieku do 13 lat, ucząc ich podstaw tego sportu, jednocześnie wpajając podstawowe wartości, w tym pracę zespołową, szacunek i sportową rywalizację. Ponadto, najlepsi zawodnicy w Polsce mają szansę wyjechać na europejski camp Jr.NBA, a w dalszym etapie do USA.

Obsługę organizacyjną i wolontariat turnieju tworzyła głównie młodzież z naszego Zespołu Szkół. Dziewczęta sprawowały bezpośrednią opiekę nad każdą z drużyn, doprowadzały dzieci do szatni, na mecze, obiad, czy konkursy. Chłopcy zapewniali oprawę muzyczną i spikerską. Dodatkowo nasi uczniowie prowadzili też turniejowe protokoły, obsługiwali tablicę wyników i mierzyli czas gry!

Za wykonaną pracę na sobotnim turnieju serdeczne podziękowania od klubu koszykówki START MEBLE Dobrodzień i władz Dobrodzienia otrzymują:

* Daria Mirga - opiekun San Antonio Spurs

* Julia Bartodziej - opiekun Dallas Mavericks

* Paulina Mirga - opiekun Houston Rockets

* Kamila Grzesiak - opiekun New Orleans Pelicans

* Nadia - opiekun Memphis Grizzlies

* Emilia Niemiec - sędzia sekretarz

* Roch Przybyliński - sędzia prowadzący tablicę wyników

* Tomek Pluta - sędzia mierzący czas gry

* Paweł Jastrząbek - spiker i obsługa muzyczna

* Filip Jendrzej - spiker i obsługa muzyczna

Więcej szczegółów na profilu FB KS START MEBLE Dobrodzień:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02YWFDSFz3iXeZ1gx5CZwthaAWPEDZxenzTLc2Yhn6GaDXJHcZqC5wqb5AHTc6xseMl&id=100063533624343

T.Sikora