W niedzielę 20.11.2022 w odbyły się 8. Urodziny fortepianu Frycka – czyli koncert dzieci i młodzieży z gminy Dobrodzień.

Miejscem tego wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna w Dobrodzieniu. W koncercie wzięło udział 21wykonawców. Zagrali nie tylko  na fortepianie, ale również na klarnecie, trąbce i gitarze. Najpierw wsłuchaliśmy w opowieści o Chopinie, opowiedzianych przez p. Dyrektor Agnieszkę Hurnik, a potem wysłuchaliśmy pięknego koncertu. Wszyscy artyści otrzymali dyplomy i pamiątkowe statuetki. Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. 3 LO Tomasz Pluta grając na fortepianie „Bagatelę” Ludwika van Beethovena, a także wykonał dwa utwory z Emilią Jendrzej: na cztery ręce „Czarny Julek nadchodzi” oraz na dwa fortepiany „Na paryskim bulwarze”.

Gratulujemy występu!!!!

B. Sikora