W dniu 5 listopada 2022 r. odbył się w naszej szkole IX Zjazd Absolwentów Liceum i Technikum w Dobrodzieniu.

Na zaproszenie odpowiedziało prawie 200 absolwentów. Już od rana zebrali się w szkole celem rejestracji, następnie został uformowany pochód prowadzony przez sztandary szkolne, który przemaszerował do kościoła, gdzie odbyła się  Msza Św. w intencji żyjących i zmarłych Dyrektorów, Nauczycieli i Absolwentów Szkoły. Po Mszy udaliśmy się do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej w Dobrodzieniu celem uczestniczenia w uroczystej akademii z okazji IX Zjazdu Absolwentów Liceum i Technikum w Dobrodzieniu, którą otworzył swoim przemówieniem Dyrektor szkoły Joachim Wloczyk. Następnie głos w imieniu Starosty Oleskiego zabrała Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Oleśnie Barbara Kaczmarczyk (również absolwentka liceum) i przekazała na ręce Dyrektora list gratulacyjny Starosty. Kolejnym mówcą był Burmistrz Dobrodzienia Andrzej Jasiński (również absolwent liceum). W imieniu Absolwentów przemówił prof. dr hab. inż. Janusz Łuksza - Dziekan Wydziału Metalurgii i Inżynierii Materiałowej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W części artystycznej przygotowanej przez Beatę Sikorę (również absolwentkę liceum) zobaczyliśmy bajkę „Ciepłe – Puchate” w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego z piosenkami The Beatles w wykonaniu Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego – Jolanty Kusche, Kingi Kalus, Darii Kowolik – Otrzonsek, Rafała Lisurka i Adriana Kaczmarczyka.

Po części artystycznej i obiedzie w Park Hotelu odbyły się spotkania klasowe z wychowawcami i nauczycielami w budynku Zespołu Szkół. Można było znowu usiąść w ławce szkolnej i powspominać. Wieczorem absolwenci spotkali się na Balu Absolwenta w Park Hotelu – zabawa była przednia i trwała do rana. Bawiliśmy się do starych przebojów z naszych lat szkolnych. Jako organizatorzy mamy nadzieję, że wszystkim uczestnikom Zjazdu pozostaną na długo w pamięci te miłe chwile spędzone znowu z kolegami ze szkolnej ławy.

Do zobaczenia za cztery lata na jubileuszowym X Zjeździe Absolwentów z okazji jubileuszu 70–lecia Liceum Ogólnokształcącego w Dobrodzieniu.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

B. Sikora